8 Mar

Pomysły na dodatkowy zarobek

Coraz więcej ludzi szuka dodatkowego zatrudnienia. Studenci oraz uczniowie szkół licealnych marzą o tym aby dorobić parę złotówek do kieszonkowego, a osoby dorosłe poszukują dodatkowego zajęcia, dzięki któremu mogłyby choć odrobinę podreperować domowy budżet, tak aby bez przeszkód pieniędzy nie zabrakło od pierwszego do pierwszego. Dzięki rozwojowi rynku pracy, współcześnie nie ma praktycznie żadnego problemu ze znalezieniem dodatkowego zajęcia na kilka czy kilkanaście godzin w tygodniu. W jakich miejscach da się znaleźć dodatkowe oferty pracy?

Ogłoszenia w internecie
Jednym z najbardziej popularnych sposobów na znalezienie dodatkowej pracy jest przeglądanie witryn z ogłoszeniami w Internecie które dotyczą tematyki pracy. Większość takich portali internetowych zawiera zaawansowany system filtrowania ofert pracy, co skutkuje tym, że bez żadnego wysiłku da się znaleźć interesujące propozycje. Wyniki wyszukiwania można przefiltrować między innymi po charakterze zatrudnienia – czy ma to być praca wykonywana w weekendy czy w na pełen etat, typie zatrudnienia – umowa o pracę, umowa na zlecenie czy umowa o dzieło, jak również po nazwie konkretnego stanowiska. Wiele portali umożliwia także określić oczekiwane wynagrodzenie. Oferty pracy każdego dnia są aktualizowane – chcąc otrzymywać najnowsze oferty dobrze jest zapisać się do newslettera, w takim przypadku na wskazany podczas rejestracji adres e-mail będą każdego dnia wysyłane świeże propozycje. Serwisy ogłoszeniowe można wykorzystać również dodając na nich ogłoszenie o tym, że poszukuje się pracy. Należy napisać w takiej ofercie jak najwięcej szczegółów, by zainteresować swoją osobą potencjalnego pracodawcę.

Agencje pracy tymczasowej
Kolejnym rozwiązaniem, którego warto spróbować pragnąc znaleźć dodatkowe zlecenia są agencje pracy tymczasowej. Wykorzystując taką formę zatrudnienia umowę podpisuje się z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Pozwala to na dogodne dostosowanie grafiku do własnych możliwości. Można w umowie określić na przykład, że jesteśmy zainteresowani tylko i wyłącznie pracą weekendową. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które w tygodniu się uczą lub mają inne obowiązki. Warto szukając dodatkowego zatrudnienia odwiedzić przynajmniej kilka takich miejsc, by posiadać jak najlepsze rozeznanie w dostępnych na rynku ofertach.

Poszukiwanie dodatkowego zlecenia na własną rękę
Dodatkowego zlecenia można poszukać także we własnym zakresie. Możliwości w tym aspekcie jest niezmiernie wiele. Do kieszonkowego da się dorobić przykładowo wyprowadzając psy na osiedlu lub robiąc sąsiadom zakupy. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do osób które są jeszcze w trakcie nauki, gdyż osiągany zarobek nie jest w tym przypadku szczególnie wysoki, jednak na początek z całą pewnością się przyda. Osoby, które pracują na pełny etat i zatrudnione są w oparciu o umowę o pracę nie mogą zapominać o tym, iż niekiedy muszą dostać od pracodawcy zgodę na pozyskanie dodatkowego zatrudnienia. Zwykle jednak nie ma z tym najmniejszego kłopotu, zwłaszcza jeżeli dodatkowa działalność nie stanowi konkurencji dla firmy. Praca weekendowa może być doskonałym sposobem na zarobienie dodatkowych kilku groszy, a jest to pierwszy krok do pozbycia się ewentualnego zadłużenia. Dodatkowa praca to same plusy. Najważniejszym z nich jest oczywiście zarobek jednakże kolejny etat można również rozpatrywać jako sposób zdobycia doświadczenia, które w przyszłości otworzy nowe ścieżki progresu kariery zawodowej.